LDPE a HDPE fólie

LDPE, HDPE fólie

PE je termostatický materiál,ktorý pozostáva z polymérov etylénu. Je priehľadný, pevný, voskovitý, odolný voči vode a veľkému rozsahu chemikálií. To ho predurčuje byť najuniverzálnejším baliacím materiálom, ktorý vyhovuje širokej škále obalových aplikácií v podobe filmu, rukáva, polrukáva. Dodáva sa v prevedeniach LDPE a HDPE.

Vlastnosti

Polyetylénové fólie na balenie majú veľmi dlhú životnosť. Sú pevné odolné voči vlhkosti a chemickým látkam. Majú dobrú odolnosť proti prerazeniu najmä pri balení ťažkých produktov a predmetov s ostrými hranami. Sú priehľadné a jednoducho aplikovateľné. Fólie sa najčastejšie vyrábajú v  transparentnej a čiernej farbe. Na požiadanie je možné dodať rôzne farebné prevedenia.

Podľa požiadaviek môžu byť vyrobené z obnoviteľných zdrojov, ako je škrob, celulóza, alebo rozložiteľných polymérov. Použitie špeciálnych prísad umožňuje oxidačnú degradáciu - sú voľne rozložiteľné a teda šetrné k životnému prostrediu. Sú ideálne pre balenie širokej škály produktov, u ktorých sa vyžaduje lacná, ale bezpečná formu balenia. Uplatnenie majú v potravinárskom, strojárenskom, elektrotechnickom, zdravotníckom, chemickom priemysle a poľnohospodárstve.

Výrobné možnosti

- Prevedenie: film, rukáv, polrukáv, skladaná, so záložkami.
- Mikroperforácia.
- Perforácia.
- Skladanie.
- Rezanie a skladanie.
- Laminovanie.
- Rezanie na požadovanú šírku.
- Sekanie na hárky, rukávy, polrukávy.
- Vysekávanie podľa požiadaviek.
- Delenie perforáciou.
- Vrecká, sáčky.
- Vrecká na rolkách.
Možnosti potlače: max 1300 mm FLEXO v 10 farbách.