Viacrstvé bariérové a vákuové fólie

VIACVRSTVOVÉ BARIEROVÉ A VÁKUOVÉ FÓLIE

Výrobné možnosti

Bariérové fólie sú viacvrstvé fólie, zabraňujúce prieniku vody, vlhkosti, plynov a arómam. Kombinácia rôznych vrstiev z rôznych materiálov vytvára možnosti pre výrobu fólie podľa špecifických požiadaviek zákazníka. V kombinácii s hliníkovou fóliou vytvárajú nepriepustnú bariéru proti parám, rôznym druhom chemikálií a UV žiareniu.

Už pri minimálnej hrúbke fólie sa dajú dosahovať požadované vastnosti obalu, čo umožňuje ľahkú manipuláciu s takto zabaleným tovarom. Sú vhodne na balenie potravín, kde vlhkosť, kyslík a aróma znižujú životnosť a atraktívnosť balených produktov. Sú ideálne pre balenie syrov, mäsových výrobkov, v zdravotníctve, v elektrotechnickom a chemickom  priemysle.

Vlastnosti

Vyznačujú sa vysokou prehľadnosťou, leskom, variabilnosťou, mechanickou odolnosťou proti poškodeniu a tvarovým prispôsobením sa rôznym druhom balených produktov.

Predlžujú životnosť balených tovarov a zvyšujú hygienické požiadavky pri manipulácií s takto balenými produktami.

Vinikajúce pre balenie potravín vo vákuu s použitím vymeny atmosféry (MAP) pri použití valcových baliacích strojov s tlačením dna v baliacích zariadeniach typu Flow-Pack.

Vyznačujú sa výbornými vlastnosti pri nanášaní potlače.

Modifikácia bariér.
- Základné bariéry:
PA/PE,
PE/PA/PE,
PA/EVOH/PA,
PE/EVOH/PE,
PP/PA/EVOH/PA/PE,
PP/EVOH/PE,
PET/ALU/PE.
- Prevedenie Rukáv, Polrukáv Film.
- Rezanie na požadovanú šírku.
- Sekanie na hárky, rukávy, polrukávy.
- Vysekávanie podľa požiadaviek.
- Delenie fólie perforáciou.
- Vrecká, sáčky.
-Možnosti potlače: max 1300 mm FLEXO v 10 farbách.